Haber

Van’da çocukları dağa kaçırılan ailelerin eylemi HDP binası önünde devam ediyor.

VAN’da çocukları dağa kaçırılan ailelerin eylemi 59. haftada HDP binası önünde devam etti. Oğlu Yetiş için eyleme katılan Saliha Mert, “Oğlum 2005’ten beri kayıp. Onu bulmak için çok uğraştım ama ne yazık ki HDP tarafından terör örgütüne götürüldü.

Van’da çocukları terör örgütü PKK tarafından kaçırılan aileler, Cumhuriyet Caddesi üzerinde bir sokağa geldi. Ailelerin ellerinde Türk bayrakları, çocuklarının fotoğrafları ve ‘Dağları kurtlara kuşlara bırakın’, ‘Biz çocuklarımızı istiyoruz’, ‘Anneler nöbette’, ‘Yeter artık düşünün’, Şehitler ölmez vatan bölünmez’, ‘Evlatlarımız kimsenin piyonu olmaz’. madeni paralarla yürüdü.

Polis, HDP binasına kadar yürüyen aileler için de güvenlik önlemi aldı. Aileler binanın önünde “Kahrolsun işbirlikçi HDP PKK” ve “Şehitler ölmez vatan bölünmez” sloganları attı. Ailelerin seslerini bastırmak için HDP İl Başkanlığı binasından yine yüksek sesli müzik çalındı. Müziğin sesine tepki gösteren aileler, PKK aleyhine sloganlar attı. Oğlu Yetiş için eyleme katılan Saliha Mert, “Oğlum 2005’ten beri kayıp. çocuklarımız için mücadele ediyoruz.Biz çocuklarımız için bu mücadeleyi veriyoruz.HDP bizi kınıyor hatta tehdit ediyor.Bunu sokakta görenler hatta dalga geçiyorlar.Ne işiniz var HDP’nin kapısında diyorlar ama. bizim geldiğimiz kapı belli bu bizim evlatlarımızı götüren kapı merhumu getiren onlar oğlum beni duyuyorsan neredeyse çık dışarı lütfen ses ver hayattaysan ver bir ses lütfen işimiz bitti sen gelmeden ben bu kapıdan çıkmam gel devletine teslim ol devletimiz sahip çıkar bak kaç genç gelip teslim oldu hepsi içeride annenin kucağı Düşüncelerinden gözlerim göremiyor 8 yıl önce İstanbul’a gittiği ağabeyinin dağa kaçırıldığı sırada dağa kaçırılan oğlu Sever için eyleme katılan Hınar Aycıl 20 yaşındaydı, oğluna Kürtçe ‘teslim ol’ daveti yaptı.

habersolhan.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu