Haber

Edirne’de Bulgaristan sınırında kaçak altın ele geçirildi

Edirne Hamzabeyli Sınır Kapısı’nın diğer tarafında yer alan Bulgaristan’ın Lesovo Gümrük Kapısı’nda ülkeye kaçak yollarla sokulmaya çalışılan 1 kilo altın ele geçirildi.

Türkiye’den Bulgaristan’a girmeye çalışan bir kamyon şüphesi üzerine arama yapıldı. Lesovo Gümrük Noktası görevlileri tarafından sürücünün kıyafetleri ve şahsi eşyaları arasında yaklaşık 1 kilogram kaçak altın takı ele geçirildi.

Edinilen belgelere göre gece saat 02.40 sıralarında TK isimli Türk vatandaşının kullandığı yabancı plakalı kamyon, Türkiye’den Bulgaristan üzerinden İngiltere’ye grup malları taşıyordu. Sürücü beyan edecek başka bir şeyi olmadığını açıkladı. Araç, gümrük yetkilileri tarafından detaylı inceleme için seçildi. Sürücünün denetimler sırasındaki davranışları gümrük müfettişlerinin şüphesini uyandırdı. Bu sırada sürücünün kişisel araması yapıldı ve ceketinin cebinde sarı metal takı paketleri bulundu. Sürücü kabinindeki kişisel eşyaları arasında, sıcak içecek bardağı da dahil olmak üzere koyu renk folyoya sarılmış mücevherlerin aynı paketleri de bulundu. Toplamda 995,50 gram beyan edilmemiş ve bilinmeyen altın takı ele geçirildi.

Yambol Bölge Savcılığı’nın talebi üzerine Türk vatandaşı TK’nin tutuklandığı, altınlarına el konulduğu, şahıs hakkındaki soruşturmanın devam ettiği bildirildi. – EDİRNE

habervakfikebir.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu